08.05.2020 Украинский язык и литература
08.05.2020, 07:53 | |
08.05.2020 Украинский язык и литература 10 класс Тема: Леся Українка «Лісова пісня».Мати Лукаша й Килина – антиподи головній героїні Мавці. Симбіоз високої духовності і буденного прагматизму в образі Лукаша. Природа і людина у творі. Почуття кохання Мавки й Лукаша як розквіт творчих сил людини. Художні особливості драми-феєрії. ТЛ (теорія літератури). Драма-феєрія. Мета: продовжувати роботу з текстом, познайомитись із символічністю образів драми-феєрії; допомогти зрозуміти складність характеру Лукаша; розкрити красу глибокого почуття Мавки. Очікувані результати в кінці заняття : більше познайомляться із змістом драми-феєрії «Лісова пісня»,дізнаються про образи – антиподи Лукаша і Килину. Матеріал для користування на занятті: Українська мова та література Навчальний посібник 10 клас , 2018. Хід заняття 1 частина модуля I. Прочитавши матеріали підручника, продовжіть речення письмово Драматична поема — це… Драматичній поемі властиві такі ознаки… Леся Українка написала такі драматичні поеми… В основу «Лісової пісні» лягли спогади… Твір складається з… До світу міфологічних істот належать… До світу людей… II.Робота над новим матеріалом. 1.Матеріал учителя Мавка – це неоромантична героїня, ідеал людини вільної, духовно багатої, не зараженої вірусом корисливості, нагромадження, меркантильності. Лукаш – реальна людина, наділена природою естетичним смаком, добро¬тою, ніжністю. Однак реалії життя змушу¬ють вбивати у собі прекрасне, зневажати отой неповторний цвіт. Леся Українка показує, що в момент розквіту кохання Лукаш переживає ду¬ховне піднесення. Проте високі поривання душі розбиваються об будні, тому великою є прірва між дійсністю і мрією. 2.Перегляд відео «Лісова пісня» (Фрагмент) https://www.youtube.com/watch?v=W2ttQkuegb8 Запишіть 1-2 реченнями про ваші враження від відео «Лісова пісня» III. Закріплення вивченого матеріалу. 1.Робота з тестами. Стор.328-329. 2.Усна робота над матеріалом посібника. Стор.329 Відкритий мікрофон Я пробачаю (не пробачаю) зраду, бо… Вершинний твір Лесі Українки реалізував її давнє поетичне пророцтво: «Бажаю так скінчити я свій шлях, як починала: з співом на устах!», бо … 3. Подорож в кінозал https://www.youtube.com/watch?v=effkoBQqm7g IV.Д/з. 1.Вивчити напам’ять останній монолог Мавки та один із віршів Лесі Українки 2 частина модуля Контрольний диктант (вставити букви та розділові знаки) Роботу виконуєте на подвійних листах, оформлюємо так 1 сторінка Контрольна робота з української мови (диктант) учня (учениці) 10 класу Прізвище, ім’я 2 сторінка Восьме травня Контрольний диктант Життя людини це спілкування. Завдяки мові вона збагачуєт…ся зна…ями, уміннями своїх суч…сників, засвоює досвід попередніх поколінь. Ставлення людини до мови свідч…ть і про її культурний рівень і про її громадянс…кість. Інакше й бути не може, бо мова втілює в собі духовні скарби народу, тому її вивчення, загл…блення в потаємне значення слова і прагнення до розширення та вдосконале…я мовних ресурсів свідчать про небайдужість людини до минулого, сучасного і майбутнього того народу який її пор…див. Через мову пізнаєт…ся людина, виявляється її моральне обличчя, суспільні та естетичні ідеали. Сама по собі мова не може бути ні п…ганою ні г…рною. А от мовлення — інша річ. Інт…лігентне мовлення передбачає погляд на мову як творчу практику окремих людей, які спілкуюч…сь між собою зб…рігають у ній культуру попередніх поколінь і ро…вивають її відповідно до надбань цивілізації. Інт…лігентне мовлення — це чуття мови, нац…леність на сам…вдосконалення внутрішнє прагнення до знань краси етики поведінки манери в…ічливої розмови. Якщо ми говоримо що в мові відбито характер народу його психічний склад побут історію, то в мовленні виявляється в усіх своїх б…рвниках конкретна людина. Духовна спадщина народу цінна й багата. Соціальне й індивідуальне в мові нерозривні, як неві..дільна доля народу (З журналу, 191 слово). | |
| |
Просмотров: 265 | Загрузок: 0 | |
Всего комментариев: 0 | |