10.04.2020 Українська мова та література 10 клас
10.04.2020, 01:48
10.04.2020 Українська мова та література
10 клас Учитель Шевченко С.М.
Тема: Михайло Коцюбинський. «Intermezzo». Життєвий і творчий шлях письменника. Психологічна новела «Intermezzo» з жанровими ознаками «поезії в прозі». Автобіографічна основа. Проблеми душевної рівноваги, повноцінного життя, специфіки творчого процесу. Психологічно переконливе розкриття внутрішнього стану людини. Символічні образи, ускладнена метафора. Поетика імпресіонізму. ТЛ (теорія літератури). Поняття «імпресіонізм», «поезія в прозі».
Мета: учні повинні дізнатись про життєвий та творчий шлях письменника. Познайомитись із змістом психологічної новели «Intermezzo» ,із жанровими ознаками «поезії в прозі». Учні зможуть пояснити автобіографічну основу та проблеми душевної рівноваги, повноцінного життя ліричного героя.
Очікувані результати в кінці заняття : учні зможуть познайомитись із життєвим та творчим шляхом письменника ,його психологічною новелою «Intermezzo» ,в изначати автобіографічність твору,символізм та проблеми душевної рівноваги..
Матеріал для користування на занятті: Українська мова та література Навчальний посібник 10клас , 2017.
Хід заняття
I. Запитання до учнів.
 Які твори Михайла Коцюбинського вам відомі?
 Які автобіографічні факти лягли в основу новели «Intermezzo»?
 Як перекладається з італійської мови «intermezzo»?
 Який напрям у літературі називається «модернізм»?



II.Робота за посібником
https://drive.google.com/file/d/1TgONVr_gCTgNqWaWaE2KKuj1ObdTnAOs/view
1.Робота над матеріалом посібника.
Попрацювати над матеріалом на стор. 284-285.
2.Робота над хронологічною таблицею.
Стор.285-286.Записати в робочі зошити головне з біографії письменника (5 пунктів)
 Подумайте добре,чи це головне?
3.Читання цікавого матеріалу за посібником.
Стор.288.
III. Перегляд навчального буктрейлера.
https://www.youtube.com/watch?v=XFj1ixoo1MQ
IV. Робота в зошитах
Запишіть визначення імпресіонізм-
Поезія в прозі-
стор.292-293 в посібнику.
V. Робота за запитаннями
1.Усна робота (апитання) стор.293.
 Що ви дізналися про дитячі роки Михайла Коцюбинського?
 Чому Коцюбинський не здобув університетської освіти?
 Яким чином Михайло Михайлович заробляв на утримання великої
родини?Чи вважаєте ви назву новели «Intermezzo» вдалою?
 Яких дійових осіб перелічив автор на початку твору?
 Яке змістове навантаження несе у творі образ білих мішків?
 Який символічний зміст мають образи трьох вівчарок? Прокоментуйте
їхні клички.
 Який епізод є кульмінацією новели?
 Якого символічного значення набувають образи сонця, зозулі,
жайворонка?
 Якими засобами розкрито в новелі красу ночі?
 Яким постає образ селянина – співрозмовника ліричного героя?
 Які жанрові ознаки новели має твір Коцюбинського, а які – поезії в
прозі?
 Які риси імпресіонізму прослідковуються в новелі «Intermezzo»?
VI.Пройти виконання інтерактивних завдань.
https://learningapps.org/2954456
Я сподіваюсь,що ви виконали ці завдання .
Вислати вчителю скриншот.
Подивіться на початок заняття,чи досягли ви очікувани результатів ?
Добре!
VII.Домашнє завдання. Запишіть короткі відповіді на завдання на
стор.293.
Відкритий мікрофон
 Я вважаю, що Михайла Коцюбинського називають сонцепоклонником через те, що...
 На мою думку, новела «Intermezzo» сповнена...
Дякую вам всім за роботу! Бажаю здоров’я!
Категория: 10 класс | Добавил: lanashevchenko96
Просмотров: 384 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar